Szkolenie BHP jest to niezwykle ważna sprawa. Każdy pracownik, nawet taki, który do naszego zakładu wejdzie na pięć minut, musi zostać przeszkolony. Jeżeli uległby wypadkowi, a okazałoby się, że nie przeszedł szkolenia BHP, czekają nas poważne kłopoty.

Szkolenie BHP po angielsku

Szkolenie bhp po angielsku jest to bardzo rzadka forma szkolenia, choć czasem bywa konieczna do przeprowadzenia. Szkolenia po angielsku, najczęściej są przeprowadzane dla obcokrajowców, którzy w naszym zakładzie wykonają na nasze zlecenie różne prace. Choć wedle prawa nie są on naszymi pracownikami, to mamy obowiązek ich przeszkolić. Szkolenie BHP po angielsku, możemy przeprowadzić samodzielnie (jeśli jesteśmy pracodawcami), może za nas zrobić to również specjalista BHP, który pracuje w naszym zakładzie. Problem jednak pojawia się, kiedy nikt nie ma wystarczających umiejętności językowych, aby takie szkolenie przeprowadzić.

Jak przeprowadzać szkolenia po angielsku?

Jeśli potrafimy mówić po angielsku, ale nie mówimy biegle mamy wówczas taką możliwość, aby kurs BHP po angielsku przygotować sobie w formie prezentacji, którą przedstawimy osobie, która jest przez nas szkolona. Kurs BHP po angielsku w formie prezentacji jest dopuszczalny jednak wtedy, kiedy potrafimy odpowiedzieć przynajmniej w bardzo prosty sposób osobie szkolonej, na pytania, które zawsze mogą się pojawić. Co jednak zrobić, kiedy nawet takie szkolenie z naszej strony, nie rokuje dobrego przekazania wiedzy.

Szkolenia BHP po angielsku, prowadzone przez profesjonalną firmę

W powyższej sytuacji dobrze jest zatrudnić w ramach zlecenia, ewentualnie współpracy stałej firmę, która ma na swoich usługach specjalistów BHP, biegle władających językiem angielskim. Szkolenie wówczas może odbyć się bez przeszkód, a w razie czego nikt nie zarzuci nam, że nie dołożyliśmy wszelkich starań do tego, aby szkolenie było jak najlepszej jakości. Szkolenie takie może odbyć się również online, co powoduje również, że szkolona osoba, przyjeżdża do naszego zakładu już przeszkolona, dzięki czemu może od razu przystąpić do pracy. Szkolenia online są tym bardziej istotne, że obecnie warto ograniczać kontakt z osobami, które przyjeżdżają między innymi z zagranicy. Dzięki temu wszyscy są bardziej chronieni, w przypadku kiedy ktoś okazałby się zarażony wirusem Sars-cov-2.