Szukasz praktycznego i wytrzymałego materiału opakowaniowego? Chcesz mieć pewność, że towary, sprzęty i inne produkty będą skutecznie zabezpieczone w magazynie lub w czasie transportu? Sprawdź folię bąbelkową i dowiedz się, jakie są jej rodzaje, główne zalety oraz w jakich postaciach występuje w handlu.

Co to jest folia bąbelkowa?

Jest to jeden z popularnych materiałów opakowaniowych, który jest powszechnie stosowany do pakowania i zabezpieczania wszelkich towarów i sprzętów, które ze względu na swoją delikatność lub kruchość wymagają specjalnego zabezpieczenia. Cechuje się bardzo dużą elastycznością i wytrzymałością na rozdarcia. Jej szczególne właściwości umożliwiają skuteczną ochronę przed wilgocią, zarysowaniami, kurzem oraz stłuczeniem i zarysowaniami.

Zajmując się tylko folią bąbelkową producent może proponować atrakcyjne ceny. Producent folii pęcherzykowej wykonuje ją z polietylenu nisko usieciowanego, który jest najczęściej przeźroczysty i nadaje się świetnie do recyklingu. Jest także dostępna folia różowa, która ma świetne właściwości antystatyczne.

Jakie są rodzaje folii bąbelkowej?

Producent folii bąbelkowej proponuje klientom folię, która jest dostępna w dwóch wersjach, czyli dwuwarstwowej i trójwarstwowej. W przypadku dwuwarstwowej oferuje folię bąbelkową lekką o oznaczeniu B-1 oraz wzmocnioną o oznaczeniu B-2.

Jako producent także folii pęcherzykowej trzywarstwowej firma rekomenduje zastosowanie jej do zabezpieczania szczególnie delikatnych materiałów. Jest dostępna w dwóch wariantach, czyli zwykłym o oznaczeniu B-3 i wzmocnionym o oznaczeniu B-4. Na każdej foli jest możliwość wykonania perforacji o dowolnej szerokości, dzięki czemu korzystanie z folii będzie wygodniejsze.

W jakiej formie występuje folia bąbelkowa?

Zajmujący się folią bąbelkową producent oferuje arkusze, rękawy ze zgrzanymi dwoma krawędziami, worki z folii, a także półrękawy, które zgrzane są z jednej strony. Półrękawy są zazwyczaj nawinięte na rolki i można je wygodnie odrywać. Folia pęcherzykowa występuje w rolkach 100-metrowych, których szerokość mieści się pomiędzy 0,15 metra do 1,8 metra. Ich grubość to przedział od 30 do 150 gramów na metr kwadratowy.

Doświadczony producent folii pęcherzykowej wykona wszystkie przekładki, rękawy i arkusze zgodnie z zamówieniem klienta według określonego rozmiaru i grubości. To właśnie grubość jest szczególnie ważna, jeśli chodzi o solidność ochrony konkretnego sprzętu lub przedmiotu. Producent folii bąbelkowej może wykonać na folii wytrzymały na warunki atmosferyczne cyfrowy nadruk, który może być nie tylko ozdobą, ale także dobrym nośnikiem reklamy.