Praca jest miejscem, w którym spędzamy bardzo dużą część swojego życia. Koleją rzeczy jest to, iż nawiązujemy w niej znajomości, które bardzo często trwają przez lata. Niestety, czasem zdarza się tak, że z pracy zwolni się osoba, która jest nam bardzo bliska. Aby podziękowanie za współpracę było niezapomnianym przeżyciem, warto je dobrze przygotować.

W jaki sposób pożegnać znajomego z pracy?

Pierwszym i najważniejszym etapem jest zebranie grupy osób chętnych uczestniczyć w składce na rzecz imprezy. Pozwoli to ustalić budżet, którym dysponuje grupa. Można w ten sposób zaplanować całe wydarzenie oraz pomyśleć nad formą podziękowania za współpracę w firmie.

Jeżeli znalazło się kilku chętnych oraz budżet na imprezę został przeanalizowany. Można zacząć planować wydarzenie. Warto wspomnieć, że tego typu impreza nie musi odbywać się w ostatni dzień pracy danej osoby. Warto zrobić ją np. tydzień wcześniej, aby pracownik odchodzący z firmy mógł poukładać sobie jeszcze pewne rzeczy w głowie (a może zdecyduje się zostać?).

Gdzie iść na imprezę pożegnalną

Bez względu na ilość osób uczestniczących w imprezie pożegnalnej, warto zacząć od jakichś ciekawych aktywności. Dobrym rozwiązaniem jest wypad w góry, jednak organizacja takiej wycieczki dla np. 30 osób może być trudna (chociaż zabawa bywa przednia!). Warto rozpoznać zainteresowania osoby żegnającej się z firmą i zaprosić ją na jakąś atrakcję, które zawsze chciała spróbować. Skok na bungee czy ze spadochronem to przeżycie dostarczające mnóstwo adrenaliny!

Kolejnym etapem imprezy pożegnalnej powinna być wizyta w restauracji lub pubie. Znów decydującym czynnikiem jest ilość osób uczestniczących w wydarzeniu. Najlepiej aby wszyscy mogli usiąść przy wspólnym stole oraz zjeść razem posiłek i napić się alkoholu. W tym momencie warto wręczyć prezent jako podziękowanie za współpracę, który zwieńczy przepracowane lata.

Jaki prezent wybrać w ramach podziękowania za współpracę?

Możliwości jest sporo. Warto przygotować jakiś dyplom lub kartkę, gdzie wszyscy pracownicy będą mogli złożyć podpisy. Ponadto, warto zastanowić się jeszcze nad czymś wartościowym. Wino, whiskey czy pióro to tylko niektóre przykłady, jednak wszystko zależy od inwencji twórczej zespołu.

Podziękowania za współpracę dostępne są w ofercie Grawernia.pl.