Duże zakłady produkcyjne na bieżąco muszą kupować różnego rodzaju surowce, aby zapewnić płynność produkcji i sprzedaży. Wiele z tych surowców jest w postaci płynnej, a tylko jednorazowy zakup większej ilości daje możliwość wynegocjowania najlepszych cen. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem niemal dla każdej branży jest zbiornik ibc 1000l.

Oferta zbiorników ibc

Skrót ibc pochodzi z języka angielskiego – intermidiate bulk container. To najczęściej plastikowy pojemnik o dużej pojemności, który umieszczony jest przeważnie na drewnianej palecie i z każdej strony zabezpieczony kratą ze stali nierdzewnej. Dostępny jest w różnych pojemnościach. Oferta pojemników plastikowych 1000l jest niezwykle szeroka. Różnią się one nie tylko materiałem wykonania, ale też systemem zamykania, pojemnością oraz badaniami, którym zostały poddane. Warto podkreślić, że badania i atesty są wymagane i restrykcyjnie przestrzegane zwłaszcza w przemyśle spożywczym, rolnym oraz farmaceutycznym.

Co wyróżnia zbiorniki ibc 1000l?

Zbiornik ibc 1000l wyróżnia się specjalnie skonstruowanym systemem zamykania, który gwarantuje bardzo dobre parametry szczelności. W przypadku kontaktu z żywnością czy lekami ścianki zbiornika są wykonane w antybakteryjnego materiału, który przez cały okres transportu i przechowywania zapewnia sterylne i bezpieczne warunki. Aby dodatkowo wzmocnić pojemnik plastikowy 1000l i nadać mu podwyższone parametry wytrzymałościowe, nierzadko konstruuje się pojemniki z podwójnymi ściankami.Zbiornik ibc 1000l jets również odporny na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych (promieniowanie uv) oraz działanie zarówno niskich, jak i wysokich temperatur (nawet do minu 50 stopni).

Oferta rynkowa producentów

Obecnie liderzy na rynku zbiorników ibc oferują swoim klientom zarówno zakup, jak i wynajem pojemników. Obie to opcje są niezwykle korzystne, a wszystko zależy od rodzaju działalności gospodarczej i produktów docelowych (nie zawsze bowiem zakup zbiorników jest opłacalny). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pojemnik plastikowy 1000l dostępny jest również w opcji ekologicznej. Oznacza to, że jest wykonany z materiału pochodzącego z recyklingu, co dla wielu firm jest już standardem z uwagi na ich długoterminową misję uwzględniającą troskę o środowisko naturalne. Warto zauważyć, że trend ten bez wątpienia będzie się utrzymywał. Każdy Zbiornik ibc 1000l jest oczywiście objęty gwarancją producenta i posiada stosowne dokumenty do jego wykorzystania zarówno w Polsce, jak i za granicą.