Skomplikowana logistyka konfekcjonowania towarów dla handlu detalicznego i hurtowego wymaga od przemysłu zastosowania odpowiednich opakowań, które pozwolą nie tylko na dobrą ich ekspozycję, ale także na ekonomiczne wykorzystanie transportu i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Jakie opakowania są stosowane w przygotowaniu towarów do sprzedaży?

W pakowaniu poszczególnych towarów w sposób, który pozwoli na ich sprzedaż detaliczną, bądź hurtową powszechnie używane są woreczki ldpe oraz woreczki pp. Są to przezroczyste, ekonomiczne, mocne i trwałe worki wykonane z wysokiej jakości folii, która zabezpiecza towar przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, jednocześnie pozwalając na obejrzenie zawartości bez konieczności rozpakowania.

W zależności od rodzaju towaru używane są woreczki pp ldpe o określonych parametrach przydatności. Folie, z których są one wykonane mogą mieć odpowiednie atesty, dopuszczające je do kontaktu z towarami o różnych wymaganiach.

Opakowania pp ldpe mogą być stosowane do pakowania wrażliwych produktów spożywczych lub przemysłowych z różnych branż. Szczególnie ważne jest to w logistyce handlu detalicznego oraz hurtowego.

Czym różnią się woreczki ldpe od pp i do czego są przeznaczone?

Opakowania wykonane z folii ldpe mają szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym i przetwórczym, gdzie wymagane przepisami sanitarnymi są odpowiednie atesty, które dopuszczają takie woreczki do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Oprócz faktu, że przy ich użyciu można porcjować mięsa, wyroby wędliniarskie, sery, warzywa czy produkty sypkie, pozwalają one na głębokie mrożenie i przechowywanie w warunkach chłodniczych w sposób bezpieczny. Tego typu woreczki używa się do produkcji lodu w kostkach, do pakowania próżniowego żywności, a także do porcjowania żywności do krótkotrwałego przechowania w chłodniach.

Woreczki pp są to różnej wielkości opakowania, które są przeznaczone do konfekcjonowania wszystkich towarów poza żywnością. Najczęściej używa się ich do pakowania detalicznego różnych gatunków węgla, pasz, nawozów i tym podobnych sypkich produktów przemysłowych. Takie rozwiązanie logistyczne jest bardzo korzystne dla firm zajmujących się sprzedażą hurtową, ponieważ pozawala na przechowywanie towarów na placach, bez konieczności zapewnienia zadaszenia, a także dlatego, że można tak opakowane produkty przewozić na paletach za pomocą wózków widłowych i innych urządzeń.