Produkcja folii bąbelkowej ruszyła stosunkowo niedawno. Choć wielu osobom wydaje się, że towarzyszy nam ona od zawsze, w rzeczywistości wynaleziono ją dopiero w 1957 roku. Początkowo folia pęcherzykowa była wykorzystywana przede wszystkim do pakowania kolejnych produktów. Dziś ma jednak znacznie więcej zastosowań.

Najpopularniejsze atrybuty folii bąbelkowej

Każdy producent folii bąbelkowej stosuje nieco inne rozwiązania pragnąc stworzyć rozwiązanie wyjątkowe, wybijające się na tle tego, co oferuje konkurencja. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że sam jej wygląd nie zmienia się w istotny sposób. Folia bąbelkowa charakteryzuje się znajdującymi się w regularnych odstępach niewielkimi pęcherzykami, które wypełniono powietrzem. Produkcja folii bąbelkowej zakłada wykorzystanie elastycznego, miękkiego i lekkiego materiału, który z łatwością dopasowuje się kształtem do przedmiotów, które powinny zostać zabezpieczone za pośrednictwem tego rozwiązania. Folia pęcherzyka ma dzięki temu doskonałe właściwości amortyzacyjne. Pozwala na zwiększenie ochrony transportowanego towaru podczas upadku, jest jednak w stanie przeciwstawić się również drganiom oraz wstrząsom. Producent folii bąbelkowej z dumą podkreśla też, że nie przepuszcza ona wody.

Przeznaczenie folii pęcherzykowej

Folia pęcherzykowa jest przez nas kojarzona przede wszystkim z rozwiązaniem, które można wykorzystać podczas pakowania i zabezpieczania przesyłek, które muszą zostać przetransportowane do klienta. Właśnie jej klienci zawdzięczają więc to, że w idealnym stanie dociera do nich zarówno sprzęt RTV, jak i AGD. Nie jest to jednak jedyne jej zastosowanie. Sporo zleceń na produkcję folii bąbelkowej ma na celu późniejsze wykorzystanie jej w charakterze wypełniacza do paczek. Może być używana jako alternatywa dla chipsów styropianowych, bo jest nie tylko lżejsza, ale i tańsza. Jest też elementem tak zwanych kopert bąbelkowych, w których można wysyłać niewielkie przedmioty nie obawiając się, że w trakcie transportu dojdzie do ich uszkodzenia.